MobillyAktualitātesAugusta pilsēta Cēsis

Iepazīsti Cēsis!

Katru mēnesi apskatīsim kādu interesantu Latvijas pilsētu, uz kuru noteikti iesakām doties. Šomēnes tā ir Cēsis!

Neatkarīgi no tā, vai Cēsīs atgriezīsies atkārtoti vai viesosies pirmo reizi, garlaicīgi nebūs! Cēsis ir kultūras un krāšņas dabas bagāta un piedāvā lieliskas brīvdienu pavadīšanas iespējas.

Viduslaiku un mākslas dvesma

Cēsis izceļas Baltijā kā viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilsētām, kurai ir vairāk kā 800 gadu sena vēsture. Cēsu vecpilsētas bruģēto ielu plānojums palicis neskarts vēl no viduslaikiem, saglabājot arī celtnes ar sarkano dakstiņu jumtiem, kuras  gadu no gada tiek atjaunotas un padara pilsētas koptēlu arvien krāšņāku.

Īpaši iesakām doties uz Cēsīm tieši augustā, jo līdz 12. augustam iespējams baudīt mākslas sprādzienu Cēsu Mākslas festivāls ietvaros, kā arī ceļot laikā un iejusties viduslaiku cilvēka ādā Viduslaiku dienās Cēsīs, kas norisinās 26. augustā. To laikā varēsi saņemt viduslaicīgus padomus svaigai elpai un tīriem zobiem, kā arī mazākos priecēs Leļļu izrāde “Dunka un Judīte piedzīvo neticamas pārvērtības”. Ar pasākuma programmu iepazīsties šeit.

Dabas mīļotājiem

Cīrulīšu dabas takas 

Gaujas senleja, mežs kā no pasakām, dzidra avota ūdens un svaigs gaiss... Vai tieši par šādu kombināciju biji sapņojis?

Cīrulīšu dabas takas pārsteigs savus ciemiņus ar īpaši skaistiem dabas skatiem, Spoguļu klintīm, Līgavas alu, Dzidravotu, no kura veidojas strautu ūdenskritumi. Cīrulīšu dabas taku sākums atrodas pie Žagarkalna kempinga.

Aktīvā atpūta

Nekur tālu nav tā jāmeklē, ja esi veicis laisku pastaigu pa Cīrulīšu takām, turpat, Gaujā, laivojot un plostojot iespējams nokļūt līdz pat Siguldai.

 

Izklaides maziem un lieliem

Kamieļu parks "Rakši"

Īpaši mazās sirdis priecēs „Rakšu” brīvdabas zooloģiskais dārzs, kurā var redzēt vairāk kā 100 dzīvniekus – kamieļus un lamas, alpakas un Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas un Poitou ēzeļus un trusīšu ģimenes.

Romantika Ungurmuižā

18. gadsimta barokālā koka muiža ir vienīgā, kas Latvijas teritorijā saglabājusies līdz mūsdienām. Komplekss sastāv no Kungu mājas un Tējas namiņa.

Bez gardām maltītēm Ungurmuižas restorānā no sezonālām veltēm, muižā iespējams baudīt plašu klāstu dažādu kultūras pasākumu.

Jau šajās brīvdienās, 12. augustā, savus viesus priecē "Šūbertiāde", kurā tiks atskaņota slavenā austriešu komponista Franča Šūberta daiļrade. Taču 17. augustā vērsimies zvaigznēs pasākuma "Zem zilās debesu bļodas" ietvaros. Lai iesāktu darba nedēļu ar divtik lielu sparu, 19. augustā "Joga un brokastis", kas noteikti palīdzēs rast iekšējo mieru un līdzsvaru. 

Lai maģiskiem mirkļiem bagāta Cēsu baudīšana! 

Savu autobusa biļeti atradīsi šeit.
Vilciena biļetes pieejamas šeit.

 

 

 

 

 

 

   Screen Shot 2018-08-09 at 16.01.24 Screen Shot 2018-08-09 at 16.00.06Screen Shot 2018-08-09 at 16.00.48Screen Shot 2018-08-09 at 16.00.29