MobillyAktualitātesMobilly jūnija pilsēta Daugavpils

Iepazīsti Daugavpili!

Katru mēnesi apskatīsim kādu interesantu Latvijas pilsētu, uz kuru noteikti iesakām doties. Šomēnes tā ir Daugavpils!

Neatkarīgi no tā, vai Daugavpilī atgriezīsies atkārtoti vai viesosies pirmo reizi, garlaicīgi nebūs! Daugavpils ir dabas un apskates objektiem bagāta un piedāvā lieliskas brīvdienu pavadīšanas iespējas.

Pilsētas dzīve

Daugavpils ir otrā lielākā pilsēta Latvijā pēc iedzīvotāju skaita. Tā ir dzīvības pilna pilsēta ar skaistiem vēsturiskiem un arhitektūras apskates objektiem. 

Īpaši iesakām doties uz Daugavpili jūnijā, jo 8. jūnijā Daugavpilī notiek Mākslas nakts Daugavpilī. Tās laikā Daugavpils cietoksnī norisināsies daudzveidīgas mākslas aktivitātes.

Dabas mīļotājiem

Daugavas loki

Ja dosies uz Daugavpili, Daugavas loki ir obligāti jāpievieno apskatāmo objektu sarakstam. Tikai padsmit kilometru attālumā no Daugavpils iespējams apskatīt vienu no skaistākajām Latvijas dabas vietām. 

Ja padomā ne tikai dabas apskatīšana, iesakām apmeklēt arī Dabas informācijas centru, kas atrodas Naujenes novadpētniecības muzejā (Naujene, Skolas iela 1).

Latgales zoodārzs

Dabas mīļiem Daugavpilī ir ekskluzīva iespēja apmeklēt Latgales zoodārzu, kurā mīt dažādi vietējie un eksotiskie dzīvnieki. 

Zoodārzs ir neliels, bet pavisam noteikti apskates vērts – tā ekspozīcijā un laboratorijās mīt vairāk nekā 75 dažādu sugu tropu dzīvnieki, putni, abinieki, rāpuļi un zivis. Zoodārzs darbojas arī kā patversme eksotiskajiem dzīvniekiem.

Dodies uz zoodārzu ar visu ģimeni, bērniem būs iespēja paglaudīt un iepazīt dažādus zvēriņus.

Darba laiks: Trešdiena - Svētdiena (10:00 - 18:00)

 

Kultūras objektu un arhitektūras mīļotājiem

Daugavpils cietoksnis

Daugavpils pilsētas simbols. Tas ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs.

Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli.

Dodies apskatīt vēsturisko pilsētas mantojumu! 

Marka Rotko mākslas centrs

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī, bijušā Artilērijas Arsenāla ēkā (1833). 

Marks Rotko (īstajā vārdā Markus Rotkovičs, 1903 – 1970) dzimis Daugavpilī. Vēlāk kļuva par izcilu 20.gadsimta mākslinieku, abstraktā ekspresionisma virziena dibinātāju.

Lai lieliska Daugavpils baudīšana! 

Pērc savu biļeti uz Daugavpili šeit.

 

 

 

 

 

 dg2

dg1

dg3