MobillyAktualitātesMobilly maija pilsēta Dobele

Iepazīsti Dobeli!

Katru mēnesi apskatīsim kādu interesantu Latvijas pilsētu, uz kuru noteikti iesakām doties. Šomēnes tā ir Dobele!

Neatkarīgi no tā, vai Dobelē atgriezīsies atkārtoti vai viesosies pirmo reizi, garlaicīgi nebūs! Dobele ir vēstures un apskates objektiem bagāta un piedāvā lieliskas brīvdienu pavadīšanas iespējas.

Dabas mīļotājiem

Pētera Upīša dārzs

Pētera Upīša dārzā ir ap 200 daudzveidīgo šķirņu un hibrīdu ceriņu kolekcija, kas ir viena no lielākajām pasaulē. Ceriņi dārzā zied 4 ha platībā. 

Vislabākais laiks, kad apskatīt skaistos ceriņus un izbaudīt to reibinošo smaržu, ir maijs.

Darba laiks: T, C, P, S no plkst. 9:00 – 17:00, Sv no 9:00 – 15:00.

Pirmdienās un otrdienās – apmeklējums iepriekš jāpiesaka.

Pokaiņu mežs

LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tas atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Mežā kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi. Tie ir dažādu izmēru un formu akmeņi, kas veido interesantas konstrukcijas. 

Mežs piemērots arī sportiskām pastaigām un pārgājieniem. Ņem līdzi gardas maizītes, ērtus apavus un dodies meža valstībā! 

Kultūras objektu un arhitektūras mīļotājiem

Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pilsdrupas

Dobeles senākā būve ir Dobeles viduslaiku pilsdrupas. No kādreiz varenās un krāšņās pils mūsdienās ir saglabājušās romantiskas pilsdrupas. Zemgaļu pilskalns un Livonijas ordeņa pilsdrupas atrodas Bērzes upes labajā krastā. Apskati vēstures mantojumu! 

Dobeles Evaņģēliski luteriskā baznīca

Dobeles luterāņu baznīca (celta 1495. gadā) ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas pilsētas centrā vēsturiskajā Tirgus laukumā. Baznīcā apskatāmi vairāki neatkārtojami mākslas darbi un iespējams sajust Dobeles vēsturiskās saknes. 

Tirgus laukumā 16.-19. gs. izveidojies arī Dobeles vēsturiskais pilsētas centrs. Mūsdienās laukumā tiek rīkoti dažādi kultūras un sporta pasākumi, priecējot pilsētas iedzīvotājus. 

Dobeles novadniecības muzejs

Muzejs izveidots 1985. gadā. Apmeklētājiem tas piedāvā iepazīties ar Dobeles vēsturi, interesantiem apskates objektiem, apskatīt dažādas aktuālās izstādes, kā arī iegādāties Dobeles novada suvenīrus. Muzejs aicina arī pārbaudīt savas zināšanas par Dobeles vēsturi, izpildot testu. 

Lai lieliska Dobeles baudīšana! 

Pērc savu biļeti uz Dobeli šeit.

 

 

 

 

 

 dobele3

dobele2

dobele1