MobillyAktualitātesMobilly aprīļa pilsēta Kuldīga

Iepazīsti Kuldīgu!

Katru mēnesi apskatīsim kādu interesantu Latvijas pilsētu, uz kuru noteikti iesakām doties. Šomēnes tā ir Kuldīga!

Neatkarīgi no tā, vai Kuldīgā atgriezīsies atkārtoti vai viesosies pirmo reizi, garlaicīgi nebūs! Kuldīga ir kultūras un apskates objektiem bagāta un piedāvā lieliskas brīvdienu pavadīšanas iespējas.

Dabas mīļotājiem

Ventas Rumba

Kuldīgas slavenākais apskates objekts ir Ventas Rumba, saukta arī par Kuldīgas lepnumu. Tas ir platākais Eiropas ūdenskritums (palu laikā sasniedz pat 270 m), kas ir dabiski izveidojies. Ap šo ūdenskritumu virmo virkne leģendu un vēsturisku notikumu.

Divas nedēļas aprīlī var vērot, kā rumbā, mugurām zaigojot, iespaidīgus lēcienus veic vimbas un laši, tādēļ radusies leģenda par lašiem, ko ķer gaisā. Šī iemesla dēļ aprīlis ir īstais laiks, lai dotos ceļā!

Senais ķieģeļu tilts pār Ventu

Tilts celts 1874. gadā, un tas ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Iespaidīgais tilts noteikti ir redzēts arī vairākās populārās latviešu filmās. Ja pats vēl neesi paspējis, noteikti dodies tam pāri un atceries ievēlēties vēlēšanos!

Alekšupīte un vēsturiskais centrs

Apskati vietu, kuru dēvē par Latvijas Venēciju! Ap Alekšupīti vijas Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs, kas izveidojies 17. - 18.gadsimtā. Mazās upītes veidotais ūdenskritums ir augstākais (4,5 metri) Latvijā. Lieliska vieta, lai noķertu pasakainas sajūtas vai dotos romantiskās pastaigās! 

Kultūras objektu un arhitektūras mīļotājiem

Kuldīga var lepoties arī ar kultūras apskates objektiem. Kuldīgā atradīsi slavenā Hercoga Jēkaba pieminekli un Hercoga Jēkaba galma aptieku, kas ir 17. gadsimta ēka. 

Apmeklē arī Kuldīgas novada muzeju, bet, ja vēlies redzēt vietu, kur atradies pirmais Kuldīgas cietums, dodies uz Rātsnamu un rātslaukumu.

Apmeklē arī Svētās Katrīnas baznīcu. Tā ir pirmā Kuldīgas baznīca, kurai dots pilsētas patroneses Katrīnas vārds. Ģērbonis, kas atrodas virs baznīcas sānu ieejas, ir arī tagadējais Kuldīgas ģerbonis.

Lai lieliska Kuldīgas baudīšana! 

Pērc savu biļeti uz Kuldīgu šeit.

 

 

 

 

 

 kuldiga2

kuldiga3

kuldiga4